Chlor w wodzie – podstawowe informacje.

Dlaczego chlorujemy wodę?

Głównym celem chlorowania wody za pomocą podchloryn sodu (NaClO) jest zapobieganie rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych. Chlor zabija bakterie, wirusy i pierwotniaki, które mogą powodować choroby takie jak cholera, dur brzuszny, zapalenie wątroby oraz wiele innych niebezpiecznych dolegliwości.

Czy chlorowanie jest skuteczne?

Chlorowanie jest bardzo skuteczną metodą dezynfekcji wody. Chlor jest silnym utleniaczem, co oznacza, że niszczy komórki drobnoustrojów. Chlorowanie jest również stosunkowo niedrogie i łatwe do zastosowania.

Czy chlorowanie wody jest bezpieczne?

Tak, chlorowanie wody jest bezpieczne. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich dawek które nie powodują negatywnych konsekwencji dla naszego zdrowia. Dopuszczalne stężenie chloru  w wodzie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi Dz.U. 2017 poz. 2294 wynosi 0,30 mg/l w kurku czerpalnym u konsumenta. WHO podaje natomiast, że stężenie do 5,0 mg/l chloru w wodzie nie powoduje negatywnych skutków zdrowotnych, lub pogorszenia samopoczucia.

Przedsiębiorstwo Komunalne ,,Nad Dłubnią” sp. z o.o. prowadzi dezynfekcję wody za pomocą podchlorynu sodu, który dozowany jest przez specjalistyczne pompy dozujące. Dodatkowo prowadzimy ciągły  monitoring w zakresie ilości dawkowanego preparatu w celu zagwarantowania dostaw wody najwyższej jakości. 

Podsumowanie

Pomimo pewnych niedogodności związanych w szczególności ze specyficznym zapachem wody zawierającej chlor, dezynfekcja tym sposobem jest niewątpliwie jedną z najskuteczniejszych metod zabezpieczenia wody przed rozwojem szkodliwych drobnoustrojów, mogących mieć bardzo negatywny wpływ na nasze zdrowie. Należy również pamiętać, że przy odpowiednim dawkowaniu, którego ściśle przestrzegamy, preparat ten nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia.